پرش به

قراردادن هرگونه زیرنویس شخصی یا لینک دانلود زیرنویس از دیگر وبسایت ها ، خلاف قوانین بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد .

حالت نمایش %s آخرین ارسالهای انجمن ایران ساب

جدیدترین عضو ارسال کنندگان برتر انجمن های برتر آخرین ارسال ها
  •  AgrabaNurb
  •  Mohammadhajilu
  •  TiTaN
  •  Matthewcup
  •  pjahesh
  •  DimoNDink
  •  ooowehi
  •  L Ξ G Ξ N D
     ارسال: 23
  •  fns4565
     ارسال: 8
  •  pjahesh
     ارسال: 3
  •  paye2
     ارسال: 1
  •  mahno0osh
  •  TiTaN
  •  Mohammadhajilu

تصویر
- - - - -

محمد زرین‌دست: کیارستمی با فیلم من وارد سینما شد

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 fns4565

fns4565

Newbie

• Members
  • ستاره
  • 8 ارسال

ارسالی 05 December 2016 - 09:49 AM

21.jpg

محمد (تونی) زرین‌دست کارگردان و بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که ۸ آذرماه پس از مدتی ابتلا به تومور کیسه صفرا از دنیا رفت، پس از درگذشت عباس کیارستمی طی گفت‌وگویی کوتاه از اولین همکاری‌اش با کیارستمی گفت.

محمد زرین‌دست در این گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز گفت: «در سال ۱۳۴۶ من در استودیو مولن روژ دومین فیلمم را می‌ساختم به نام «وسوسه شیطان» که مرحوم  معینی کرمانشاهی شاعر معروف فیلمنامه آن را از روی کتاب «برادران کارامازوف» داستایوفسکی نوشته بود، با آقای کیارستمی در آنجا آشنا شدم.»

او ادامه داد: «کیارستمی در استودیو مولن روژ مامور و مسئول تبلیغات فیلم‌های مولن روژ بودند و پوسترهای فیلم‌هایی که از آمریکا و اروپا می‌آمدند را آماده می‌کرد.»

زرین دست افزود: «از او خواستم که برای «وسوسه شیطان یک پوستری طراحی کند که خارق‌العاده باشد. کیارستمی پوستر «وسوسه شیطان» که من، پوری بنایی، بهروز وثوقی، عباس مهردادیان در آن بودیم و فیلمبردارش هم مصطفی عالمیان بود، طراحی کرد و طرح آن پوستر در صفحه فیس بوک من هست.»

او افزود: «این اتفاق مربوط به دوران «گنج قارون» بود، اما طرحی که کیارستمی در آن زمان داد، همین الان هم ۳۰ – ۴۰ سال جلوتر است. دو سال بعد از این اتفاق مسعود کیمیایی به استودیو مولن روژ آمد و اولین فیلمش، «بیگانه بیا» را ساخت و زمانی که تصمیم گرفت «قیصر» را بسازد بهروز را که در آن زمان در فیلم «هاشم خان» (ساخته محمد زرین دست) بازی کرده بود، برای بازی در فیلم «قیصر» برد و در حقیقت در آنجا بود که کیارستمی با کیمیایی آشنا شد.»

زرین‌دست اظهار کرد: «در آن زمان هیچ‌کس کیارستمی را نمی‌شناخت و خودش هم در بیوگرافی‌اش نوشته است که من با فیلم «وسوسه شیطان» تونی زرین‌دست وارد سینما شدم.»

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی