fns4565

محمد زرین‌دست: کیارستمی با فیلم من وارد سینما شد

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

21.jpg

محمد (تونی) زرین‌دست کارگردان و بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که ۸ آذرماه پس از مدتی ابتلا به تومور کیسه صفرا از دنیا رفت، پس از درگذشت عباس کیارستمی طی گفت‌وگویی کوتاه از اولین همکاری‌اش با کیارستمی گفت.

محمد زرین‌دست در این گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز گفت: «در سال ۱۳۴۶ من در استودیو مولن روژ دومین فیلمم را می‌ساختم به نام «وسوسه شیطان» که مرحوم  معینی کرمانشاهی شاعر معروف فیلمنامه آن را از روی کتاب «برادران کارامازوف» داستایوفسکی نوشته بود، با آقای کیارستمی در آنجا آشنا شدم.»

او ادامه داد: «کیارستمی در استودیو مولن روژ مامور و مسئول تبلیغات فیلم‌های مولن روژ بودند و پوسترهای فیلم‌هایی که از آمریکا و اروپا می‌آمدند را آماده می‌کرد.»

زرین دست افزود: «از او خواستم که برای «وسوسه شیطان یک پوستری طراحی کند که خارق‌العاده باشد. کیارستمی پوستر «وسوسه شیطان» که من، پوری بنایی، بهروز وثوقی، عباس مهردادیان در آن بودیم و فیلمبردارش هم مصطفی عالمیان بود، طراحی کرد و طرح آن پوستر در صفحه فیس بوک من هست.»

او افزود: «این اتفاق مربوط به دوران «گنج قارون» بود، اما طرحی که کیارستمی در آن زمان داد، همین الان هم ۳۰ – ۴۰ سال جلوتر است. دو سال بعد از این اتفاق مسعود کیمیایی به استودیو مولن روژ آمد و اولین فیلمش، «بیگانه بیا» را ساخت و زمانی که تصمیم گرفت «قیصر» را بسازد بهروز را که در آن زمان در فیلم «هاشم خان» (ساخته محمد زرین دست) بازی کرده بود، برای بازی در فیلم «قیصر» برد و در حقیقت در آنجا بود که کیارستمی با کیمیایی آشنا شد.»

زرین‌دست اظهار کرد: «در آن زمان هیچ‌کس کیارستمی را نمی‌شناخت و خودش هم در بیوگرافی‌اش نوشته است که من با فیلم «وسوسه شیطان» تونی زرین‌دست وارد سینما شدم.»

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری